454680. SKRIVBORD, med hyllplan, teak, "String", Karin och Nils "Nisse" Strinning, 1950-tal.
Fyra hyllplan, två tidningshyllor för snedställning samt skrivbordsdel med två lådor.
Längd 80, bredd 60, höjd 198 cm.
Smärre slitage, smärre repor samt smärre märken.