KAFFESERVIS, 18 delar "Henriette" Royal Copenhagen.

454622. KAFFESERVIS, 18 delar "Henriette" Royal Copenhagen.

Polykromt handdekorerade blommor mellan guldspaljé.
Bestående av
6 kaffekoppar 444/8500
6 underfat 444/8500
6 assietter 444/8553.

En kopp med lagat kantnagg.
En kopp med lagat öra.
En assiette med undersides fotringsnagg.
Lätt slitage på förgyllningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bestående av
6 kaffekoppar 444/8500
6 underfat 444/8500
6 assietter 444/8553.

En kopp med lagat kantnagg.
En kopp med lagat öra.

Antal besök: 1 485