MATSALSMÖBEL, 9 delar, masurbjörk. Rokokostil. 1930-tal.

454535. MATSALSMÖBEL, 9 delar, masurbjörk. Rokokostil. 1930-tal.

Rikligt skuren dekor.
6 stolar.
2 karmstolar.
Bord med två iläggsskivor samt tre förlängningsskivor. (skivor ej masurbjörk)
Bord höjd 75 cm. Total längd ca. 475 cm.

Bruksslitage. Smärre repor och stötmärken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rikligt skuren dekor.
6 stolar.
2 karmstolar.

Antal besök: 1 030