Bonad björk. Mörkbetsad dekor. Tre lådor i sarg. Lös hurts med fyra lådor. Längd 120. Bredd 70. Höjd 73 cm.
Slitage. Repor och märken. Fläckad skiva.
Nycklar saknas.