10 flata tallrikar, diameter 27 cm.
6 assietter, diameter ca 19,5 cm.
12 assietter, diameter 17,5 cm.
Uppläggningsfat, längd ca 32 cm.
1 + 1 skålar, längd ca 23 - 25 cm.
Skål, diameter 20,5, höjd 10 cm.
Lockskål/terrin, total höjd ca 17 cm.
Fat, diameter 9,5 cm.
Bruksslitage, två assietter med nagg.
Fat, diameter 9,5 cm.