MATSERVIS, 34 delar, porslin, "Fågel Blå", Rörstrand, ca 34 delar.

454473. MATSERVIS, 34 delar, porslin, "Fågel Blå", Rörstrand, ca 34 delar.

10 flata tallrikar, diameter 27 cm.
6 assietter, diameter ca 19,5 cm.
12 assietter, diameter 17,5 cm.
Uppläggningsfat, längd ca 32 cm.
1 + 1 skålar, längd ca 23 - 25 cm.
Skål, diameter 20,5, höjd 10 cm.
Lockskål/terrin, total höjd ca 17 cm.
Fat, diameter 9,5 cm.

Bruksslitage, två assietter med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat, diameter 9,5 cm.

Antal besök: 1 844