VITRINSKÅP i Engelsk Adam-style, 1900-tal.

454430. VITRINSKÅP i Engelsk Adam-style, 1900-tal.

Två glasade dörrar med svängd front, på höga ben med tassavslut och uppsvängd rygg. Målningsdekorerad trästomme i klassisk, edwardiansk 1700-talsstil.
Bredd 100, djup 36, höjd 170 cm.

Låsen kärvar.
Bruksskick.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Låsen kärvar.
Bruksskick.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 222