BROSCHER, 2 st, filigranteknik samt HÄNGE förgyllt silver, 1900-tal.
454096. BROSCHER, 2 st, filigranteknik samt HÄNGE förgyllt silver, 1900-tal.
Brosch i form av skepp med emaljdekor, märkt Topazio Portugal. Ca 4 x 4,5 cm.
Brosch i form av skepp, möjligen stämplad 917 samt kors, ca 4,5 x 4,5 cm.
Hänge i form av kors, stämplad GD DG, höjd ca 7 cm.
Slitage, böjda nålar, skepp med något böjda dekordelar.