BROSCHER, 2 st, filigranteknik samt HÄNGE förgyllt silver, 1900-tal.

454096. BROSCHER, 2 st, filigranteknik samt HÄNGE förgyllt silver, 1900-tal.

Brosch i form av skepp med emaljdekor, märkt Topazio Portugal. Ca 4 x 4,5 cm.
Brosch i form av skepp, möjligen stämplad 917 samt kors, ca 4,5 x 4,5 cm.
Hänge i form av kors, stämplad GD DG, höjd ca 7 cm.

Slitage, böjda nålar, skepp med något böjda dekordelar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 387