GOLVUR, England 1700-talets senare hälft. Urtavla märkt J Butterworth, Rochdale.

453932. GOLVUR, England 1700-talets senare hälft. Urtavla märkt J Butterworth, Rochdale.

Mahogny med detaljer samt spira i mässing. Urtavla flankerad av vridna kolonner. Höjd ca 235 cm. Lod och pendel medföljer.

Bruksslitage, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, sprickor.

Antal besök: 1 984