FÅTÖLJ, "Greta", ur serien Familjen Triva, Kerstin Hörlin Holmqvist, Nordiska Kompaniet, 1960-tal.

453403. FÅTÖLJ, "Greta", ur serien Familjen Triva, Kerstin Hörlin Holmqvist, Nordiska Kompaniet, 1960-tal.

Fast stoppad klädsel med lös sittdyna
Fåtöljens bredd 82, ryggstödets höjd 79, sitthöjd 40 cm.

Klädsel med skador, stoppning trasig samt kraftigt torr samt märken på benen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 022