VAS, glas, "Fiskgraal", Edwald Hald, Orrefors.

453244. VAS, glas, "Fiskgraal", Edwald Hald, Orrefors.

Rund form med grön dekor av fiskar. Höjd 14 cm. Signerad Orrefors, Graal, No 1843, Edward Hald.

Invändiga repor samt utvändiga skrapmärken/repor. Bruksslitage. Mjölkig rand/beläggning på insida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 969