453192. BESTICKSERVIS, silver, 48 delar, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1851 - 1870, totalvikt ca 3705 gram.
12 st gafflar, 8 st stämplade V4 (1851), 4 st stämplade C5 (1857), längd ca 20,5 cm, vikt ca 1260 gram.
12 st knivar med blad utav stål, 8 st stämplade V4 (1851), 4 st stämplade B5 (1856), längd 25 cm, totalvikt ca 1040 gram.
8 st dessertknivar med blad i silver, stämplade Q5 (1870), längd 21 cm, vikt ca 465 gram.
16 st dessertskedar, stämplade V4 (1851), längd 18 cm, vikt ca 940 gram.
Samtliga bestick med monogram i sköld på skaft, AB.
Dessertknivar med monogram på skaft III.
Dekor med runda, bladliknande former.
Bruksslitage, slitage på sköldar med monogram, en sköld saknas på gaffel.