SVÄRD, 3 st. Värja, Sabel samt blad till sabel.

452939. SVÄRD, 3 st. Värja, Sabel samt blad till sabel.

Värja, E Svalling, Eskilstuna, längd 106 cm
Sabel, orientalisk, längd 82 cm
Blad till sabel, längd 72 cm.

Bruksslitage, rost, bucklor samt märken. Bladet med tejprester.

Gör en kostnadsfri värdering!

Blad till sabel, längd 72 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 3 570