SKÅL, BRICKA samt STRÖARE, glas/metall/nysilver, 1900-talets andra hälft.

452573. SKÅL, BRICKA samt STRÖARE, glas/metall/nysilver, 1900-talets andra hälft.

Glasbricka med metallhandtag, dekor av stjärna, längd 26,5 cm.
Ett par ströare, vitmetall, höjd ca 11 cm.
Lös glasskål på nysilverfot/ställning, uppburen av kolonner, totalhöjd 18,5, diameter ca 22 cm.

Bruksslitage, glasskål med naggar, glasbricka anlupen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 560