TAKLAMPA, ASEA Belysning, 1900-talets andra hälft. Höjd ca 25 cm.

452086. TAKLAMPA, ASEA Belysning, 1900-talets andra hälft. Höjd ca 25 cm.

Rund form. Opakglas. Genombruten dekor av mässing. Diameter 50 cm.

Ej funktionstestad. Ytslitage. Några nagg på övre kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 704