DOSA MED LOCK kristall. Val St Lambert, Belgien Art Déco, ca 1920.

451977. DOSA MED LOCK kristall. Val St Lambert, Belgien Art Déco, ca 1920.

Ask med lock i koboltblå glasmassa med gulddetaljer. Fasetterad kant med på locket antikiserande figurscen i etsad och förgylld lågrelief.
Diameter 12, höjd 4 cm.

Mycket gott bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 12, höjd 4 cm.

Mycket gott bruksskick.

Antal besök: 716