OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på duk, porträtt av dam med korallhalsband. 1800-talets fösta hälft.
451910. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på duk, porträtt av dam med korallhalsband. 1800-talets fösta hälft.
Porträtt av ung dam med emaljerade guldörhängen, korallhalsband och spetsstola. I samtida bronserad senempireram med hörndekor av pastellage.
66x54, ramad 77x65 cm.
66x54, ramad 77x65 cm.