TSUBA, Japan, mitten Edo.

TSUBA, Japan, mitten Edo.
451819. TSUBA, Japan, mitten Edo.

Signerad på bägge sidor.
Konstperiod: Edo (1603–1867)
Material:Järn med inlägg av olika metaller. Motiv av havslandskap.
Förvaringslåda ingår.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Signerad på bägge sidor.
Konstperiod: Edo (1603–1867)
Förvaringslåda ingår.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 825