ÅRSSKEDAR och GAFFLAR, 7 st , silver, Georg Jensen, A. Michelsen, Danmark, vikt 328 gram.

451600. ÅRSSKEDAR och GAFFLAR, 7 st , silver, Georg Jensen, A. Michelsen, Danmark, vikt 328 gram.

Samtliga förgyllt sterlingsilver, 5 originalaskar medföljer.
Årssked 1977 med viol Jeorg Jensen längd 15 cm.
Sked och gaffel jul 1973 A. Michelsen längd 16 cm.
2 skedar och gaffel jul 1975 A. Michelsen längd 16 cm.
Sked julen 1951 A. Michelsen längd 16 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 730