LISA LARSON. "Bulldogg Maxi" i stengods, Gustavsberg, formgiven 1972.

451406. LISA LARSON. "Bulldogg Maxi" i stengods, Gustavsberg, formgiven 1972.

Lisa Larson för Gustavsberg, bulldog Maxi i serien Kennel. Formgiven 1972. Höjd 31 cm, längd 32 cm. Stämplad Gustavsberg Lisa L. Made in Sweden, samt signerad Des. Lisa L. K-Studion Gustavsberg SWEDEN.

Märken efter etikett.

Lisa Larson (1931–2024)

Gör en kostnadsfri värdering!

Märken efter etikett.

Lisa Larson (1931–2024)

Antal besök: 4 001