TANTO, "Master Tanto", Cold Steel, USA/Japan, 1980-tal.

451200. TANTO, "Master Tanto", Cold Steel, USA/Japan, 1980-tal.

Blad märkt Cold Steel™, Ventura, Calif. Made in Japan samt "Master Tanto" San Mai III.

San Mai III stål är ett laminerat rostfritt stål, som består av tre skikt av stål.

Bladlängd 15,3 cm, totallängd 29 cm, bladets tjocklek 4,9 mm.

Bruksslitage, slipad, saknar slida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 180