2 st hinkar varav en med lock, handfat, 2 st. kannor, dam och herrpotta, 2 st tvålkoppar med lock, 2 st tandborstmuggar, tvålkopp. svampskål.
Hink med lock diameter 29 cm, höjd 29,5 cm.
Bruksslitage. smärre spricka på den ena hinken.
Vissa delar är ej stämplade.
Vissa delar är ej stämplade.