BORDSLAMPA, glas, Carl Fagerlund, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

450921. BORDSLAMPA, glas, Carl Fagerlund, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Lampfotens höjd 35 cm. Överdel märkt RD 1319 Orrefors. Samt signerad under Orrefors RD 1319.

Bruksslitage. Skärmhållaren defekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 358