450824. TESERVIS, 27 delar, porslin, "Brittiskt landskap (British Scenery)", Booths, 1900-tal.
8 st temuggar.
8 st fat.
8 st assietter.
1 st gräddsnipa.
1 st sockerskål med lock.
1 st tekanna med lock.
Bruksslitage, ett handtag av på en mugg, ej genomgånget.