Ljusstakar, importstämplar. Höjd 11,5 cm.
Tallrikar, ett par, Ulriksdals slott, Carl XV, Gustavsberg. Diameter 16 cm.
Uppläggningsfat, slottsmotiv, Gustavsberg. Längd 44 cm.
Fat "Mullbär" Gefle. Diameter 35 cm.
Bruksslitage, Gefle fatet med smärre nagg på foten.