Torgvåg, Lindells Jönköping.
Besman, trä, krönt, 1700-tal. Längd 75 cm.
Ljusstakar, mässing, 2+2+1 st. Högsta höjd 13 cm.
Blandade vikter ca 10 st.
Bruksslitage.
Torgvåg, Lindells Jönköping.
Blandade vikter ca 10 st.
Bruksslitage.