GOLVUR, trä, kurbits, Mora, bär datering 1823.

450614. GOLVUR, trä, kurbits, Mora, bär datering 1823.

Urtavla med romerska siffror, märkt med monogram A.A.S samt Mora. Insida dörr märkt Målad i nådens år 1964 av Arvid Carlsson, Sala.
Höjd ca 193 cm.

Bruksslitage, skador/sprickor, delar saknas, senare bemålning.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 193 cm.

Nyckel/nycklar finns.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 588