BÖCKER, 3 band, "Kapitalet. Kritik av den politiska ekonomin. I svensk översättning av Rickard Sandler.", Karl Marx, Stockholms Tidens Förlag, 1930 - 1931.
450328. BÖCKER, 3 band, "Kapitalet. Kritik av den politiska ekonomin. I svensk översättning av Rickard Sandler.", Karl Marx, Stockholms Tidens Förlag, 1930 - 1931.
Halvfranska band.
Slitage, skador på rygg. Missfärgning. Ej fullständigt genomgångna.
Halvfranska band.