POKAL, silver, Niclas Fernlöf, Karlstad, verksam 1736-1777, vikt 378 gram.

450302. POKAL, silver, Niclas Fernlöf, Karlstad, verksam 1736-1777, vikt 378 gram.

Invändig förgyllning.
Höjd 18 cm, diameter 14,2 cm.

Gravyr samt mindre bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Invändig förgyllning.
Höjd 18 cm, diameter 14,2 cm.

Gravyr samt mindre bucklor.

Antal besök: 1 815