SALONGSMÖBEL, bord, samt två stolar, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

450174. SALONGSMÖBEL, bord, samt två stolar, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

Bord diameter 97, höjd 77 cm
Stolar rygghöjd 92, sitthöjd 47, sittdjup 37 cm.

Smärre slitage, märken samt bordsskiva med mindre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bord diameter 97, höjd 77 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 448