450130. TOMAS SKIMUTIS. Bänk, olika träslag, bemålad samt dekorerad med rikt djurliv, signerad samt daterad 2008.
Snidat trä, olika träslag. Dekorerad med ormar samt korpar (Hugin & Munin).
Sitthöjd 47,5 cm.
Bredd ca 101 cm.
Höjd 91,5 cm.
OBS! ÄNDRAD TEXT!
Bruksslitage.