Skål med skuren dekor, Orrefors, signerad SC (John Selbing) 3834-13, etikettmärkt, diameter 19,5 cm.
Vas med etsad dekor av kvinna i blåsväder samt med ett födelsedatum och monogram K.E. (troligen ägaren), Orrefors, signerad Landberg (Nils Landberg) 3035.B3. KR, etikettmärkt, höjd 19 cm.
Skål med rött underfång samt dekor i form av luftbubblor, omärkt/osignerad, diameter ca 13 cm.
Bruksslitage, vas med naggar.
Bruksslitage, vas med naggar.