MOCCASERVIS, 39 delar, porslin, Tuscan, England, 1900-tal.

449890. MOCCASERVIS, 39 delar, porslin, Tuscan, England, 1900-tal.

Glaserat rosa. Guldfärgade handtag. Märkta Tuscan Fine English Bone China Made in England.
12 st assietter.
12 st fat.
11 st moccakoppar.
1 st kakfat.
1 st gräddsnipa.
1 st kaffekanna med lock.
1 st sockerskål med lock.

Bruksslitage, smärre nagg, en kopp med stjärnspricka, en kopp med skada på mynning.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 st assietter.
12 st fat.
11 st moccakoppar.
1 st kakfat.
1 st gräddsnipa.
1 st kaffekanna med lock.
1 st sockerskål med lock.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 304