Glaserat rosa. Guldfärgade handtag. Märkta Tuscan Fine English Bone China Made in England.
12 st assietter.
12 st fat.
11 st moccakoppar.
1 st kakfat.
1 st gräddsnipa.
1 st kaffekanna med lock.
1 st sockerskål med lock.
Bruksslitage, smärre nagg, en kopp med stjärnspricka, en kopp med skada på mynning.
12 st assietter.
12 st fat.
11 st moccakoppar.
1 st kakfat.
1 st gräddsnipa.
1 st kaffekanna med lock.
1 st sockerskål med lock.