449706. ISHOCKEYSPEL, Stiga Hockey, 1900-talets sista kvartal.
Ishockeyspelare av litograferad plåt från Sverige (6 st) och Canada (6 st) samt puck, i orginalkartong. Längd 78, bredd 46, höjd 9 cm.
Ett målvaktsmål trasigt, Bruksslitage. Anlupet. Smuts.
Funktionstestat, Sverige vann.