TE-/KAFFESERVIS, mässing, Wesam, 1900-talets första hälft.

449491. TE-/KAFFESERVIS, mässing, Wesam, 1900-talets första hälft.

12 st koppar med fat, elektrisk tekanna, kaffekanna, sockerskål, två mindre kannor och bricka. Kopparnas höjd ca 10. Brickans längd ca 43 cm.

Bruksslitage. Ej funktionstestad. Ett innerglas saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 203