JORDGUBBSSERVIS, 3 delar, porslin, Limoges, Frankrike, 1900-tal.

449462. JORDGUBBSSERVIS, 3 delar, porslin, Limoges, Frankrike, 1900-tal.

Skålfat, sockerskål och gräddkanna. Dekor av blommor och bladverk. Delvis förgylld dekor. Skålfatets längd 34 cm.

Bruksslitage. Ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage. Ytslitage.

Antal besök: 531