44912. TOALETTBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.
Mahogny. Välvd front. Lådor i sargen. Längd 130, bredd 58, höjd 80 cm, spegel höjd 116 cm.
Skador,skadad glasskiva medföljer. I övrigt mindre sprickor samt slitage, lösa trädetaljer, delar saknas.