44882. SALONGSGRUPP, 5 delar, Detzman London England, 1900-talets början.
Soffa, längd ca 112 cm.
2 karmstolar.
2 stolar.
Dekor av intarsia i form av bland annat växter.
Brickmärkt Detzman & Co London + Wiener Möbelnederlaget Helsingfors.
Slitage. Skador. Lagningar.