448806. JADE ÖRHÄNGEN SILVER DESIGNER DESIGN.
Franska öronkrokar med trumpetformade förlängningar och skogsgröna jadebollar i en finpolerad yta. Stämplat 925 silver på öronkrokarna.
Total längd 3,4 cm, jadekula 10 mm diameter, vikt 5,5 gram.