DOSA av silver med Karl XIV Johan monogram. Lars Grubb, Sundsvall 1819-1847.

448804. DOSA av silver med Karl XIV Johan monogram. Lars Grubb, Sundsvall 1819-1847.

Spetsoval dosa med invändig förgyllning. På locket graverad dekor av Karl XIV Johan monogram över lagerkvist.
Längd 8,1 cm.
Vikt.

Bristning, slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 8,1 cm.
Vikt.

Bristning, slitage.

Antal besök: 1 342