Sekelskifte 18/1900, kassettrygg. Tre lådor, något renoverad.
Björk och masurbjörk beslag i mässing.
Höjd 84 cm Bredd 103 cm Djup 44 cm.
Smärre repor och skador.
Nyckel/nycklar finns.
Smärre repor och skador.
Nyckel/nycklar finns.