BIL, A-Ford, årsmodell 1928.

BIL, A-Ford, årsmodell 1928.
448292. BIL, A-Ford, årsmodell 1928.

Entusiastbil i bra fungerande bruksskick.
Renoverad under 13 års tid.
Renoverad i största möjliga mån med originaldelar.
Körd varje år sedan 1993, då renoveringen var klar.
Tillverkningsdatum: 24 maj 1928.
Bilen finnes registrerad hos svenska A- Fordklubben.
Modellen tillverkades 1928-1931.
Säljes för dödsbos räkning.
Visning av bilen kommer att ske vid 2 tillfällen.
Ny information har tillkommit. Kontakta auktionsfirman för mer information.

OBS Köparprovisionen 12,5 %.

Länk till filmklipp på bilen:
A-Ford
Motor
Motor.

Bruks samt åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Renoverad under 13 års tid.
Säljes för dödsbos räkning.

OBS Köparprovisionen 12,5 %.

Länk till filmklipp på bilen:
A-Ford
Motor
Motor.

Bruks samt åldersslitage.

Antal besök: 11 950