Entusiastbil i bra fungerande bruksskick.
Renoverad under 13 års tid.
Renoverad i största möjliga mån med originaldelar.
Körd varje år sedan 1993, då renoveringen var klar.
Tillverkningsdatum: 24 maj 1928.
Bilen finnes registrerad hos svenska A- Fordklubben.
Modellen tillverkades 1928-1931.
Säljes för dödsbos räkning.
Visning av bilen kommer att ske vid 2 tillfällen.
Ny information har tillkommit. Kontakta auktionsfirman för mer information.
OBS Köparprovisionen 12,5 %.
Bruks samt åldersslitage.
Renoverad under 13 års tid.
Säljes för dödsbos räkning.
OBS Köparprovisionen 12,5 %.
Bruks samt åldersslitage.