Entusiastbil i bra fungerande bruksskick.
Renoverad under 13 års tid.
Renoverad i största möjliga mån med originaldelar.
Körd varje år sedan 1993, då renoveringen var klar.
Tillverkningsdatum: 24 maj 1928.
Bilen finnes registrerad hos svenska A- Fordklubben.
Modellen tillverkades 1928-1931.
Säljes för dödsbos räkning.
Visning av bilen kommer att ske vid 2 tillfällen.
Ny information har tillkommit. Kontakta auktionsfirman för mer information.

OBS Köparprovisionen 12,5 %.

Länk till filmklipp på bilen:
A-Ford
Motor
Motor.

Bruks samt åldersslitage.

Renoverad under 13 års tid.
Säljes för dödsbos räkning.

OBS Köparprovisionen 12,5 %.

Länk till filmklipp på bilen:
A-Ford
Motor
Motor.

Bruks samt åldersslitage.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Ort
Kalmar, Sverige
Kalmar Auktionsverk
Placering
Garage
Föremålsnr
448292

Om auktionshuset

Namn
Kalmar Auktionsverk AB
Momsnr
SE556940372701
Org.nr
556940-3727
Telefon
0770-780888
Adress

Slöjdaregatan 1
393 53 Kalmar
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 1 796

Ett enkelt sätt att skapa konto och logga in.

eller fyll i dina uppgifter här
Har du redan ett konto? Härligt!