447855. MATSALSGRUPP, vitmålad, gustaviansk stil, sent 1900-tal.
8 stolar, bord samt 2 iläggsskivor varv en med sarg. Bordets längd 150, bredd 110, höjd 74 cm, iläggsskivornas bredd 55 cm.
Stolar med lagningar och färgbättringar, en stol med knäckt rygg samt färgslitage.