447719. KAFFESERVIS, 28 delar, flintgods, "Blå Vinranka", Arthur Percy, Gefle, 1900-talets första del.
Servisen består av 12 kaffekoppar med 11 underfat, 12 assietter, 1 kaffekanna, 1 tekanna, 1 kanna samt 1 gräddkanna.
Bruksslitage. Nagg förekommer.