Välvd front. Delvis vitlackerad. Dekor av figurscen. En dörr med bakomliggande hyllinredning. Brun stenskiva. Längd 120, bredd 45, höjd 125 cm.
Mindre dekorskador samt slitage. Slagen skiva.