BORDSLAMPA, keramik, "Sgraffito", Josef Ekberg, Rörstrand.

446906. BORDSLAMPA, keramik, "Sgraffito", Josef Ekberg, Rörstrand.

Höjd, exklusive skärm, 46 cm. Signerad samt daterad 1921.

Ej funktionstestad. Fäste till skärmen saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 787