Vaser 2 stycken, "Residence", Olle Alberius, höjd 15 respektive 8 cm, diameter 9,5 samt 12 cm, etikettmärkta och signerade.
Skål, Kosta, höjd, 9,5, diameter 19 cm, signerad.
Ljuslykta, Ruda, höjd, 9, diameter, 13 cm.
Vas, Orrefors, Nils Landberg, höjd 12 cm.
Skål på fot, Erik Höglund, höjd 21, diameter, 14 cm.
Gul vas, höjd 30, diameter 14 cm.
Bruksslitage.
Nagg förekommer.
Bruksslitage.
Nagg förekommer.