SERVISDELAR, 58 delar, porslin, "Skåne", Rörstrand.

446804. SERVISDELAR, 58 delar, porslin, "Skåne", Rörstrand.

6 tekoppar med fat, 6 mattallrikar, 6 store djupa tallrikar, 4 små djupa tallrikar, 8 entrétallrikar, 6 större assietter, 6 små assietter, 6 äggkoppar, 6 uppläggningsfat i olika storlekar, såskanna och tre uppläggningsskålar. Mattallrikarnas diameter ca 25. Största uppläggningsfatets längd ca 38 cm.

Bruksslitage. Nagg förekommer. Missfärgningar och krackelyr. Några delar med sprickor. En äggkopp med lagning på fot.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 449