GOLVLAMPA, ek och mässing, 1900-talets andra hälft.

446746. GOLVLAMPA, ek och mässing, 1900-talets andra hälft.

Golvlampa med stomme i ek och mässing, lampkupa klädd i linnetyg med broderade inslag, lampkupa vinklingsbar i höjdled
Höjd 128 cm.

Smärre slitage, ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 128 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 494