BÖCKER, 3 st, om Zorns liv, 1900-tal.

446628. BÖCKER, 3 st, om Zorns liv, 1900-tal.

Zorn människan och konstnären, tryckt 1977, författare Gerda Boethius, numrerad nr 25, dedikerad "Med hälsning från författaren Gerda Boerthius".
Samtal om Zorn, tryckt 1979, Teddy Brunius och Oscar Reutersvärd.
Zorn, hans barndom ungdom och studieår, tryckt 1919, Axel Tallberg, stort slitage.

En bok med större slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

En bok med större slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 499