446608. BUFFÉ, nyrenässans 1800-talets slut.
Längd 182 cm, höjd 161 cm, djup 45 cm. Spegeldel. Skuren dekor.
Slitage, stötmärken, maskstungen. Vänstra skåpsluckan går ej att öppna. Dörrarna vid mittskåpet går ej att stänga. Mittlådan går ej att öppna. Mittendelen av nedersargen lös.